اخبار > اعتیاد، سیگار و طلاق ماحصل عدم توجه به مسائل فرهنگی و دینی در دانشگاه ها
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش

اعتیاد، سیگار و طلاق ماحصل عدم توجه به مسائل فرهنگی و دینی در دانشگاه ها

بررسیهای آماری سازمان ثبت احوال نشان می دهد که تعداد دختران جوان در سن ازدواج بیشتر از پسران آماده ازدواج است. این درحالی است که بیشترین اختلاف آماری مربوط به رده سنی زنان 25 تا 29 سال با مردان 30 تا 34 سال است که در این گروه دختران 572 هزار نفر بیشتر از پسران هستند.

مقایسه زنان و مردان در سن ازدواج مجرد نشان می دهد که تعداد زنان 100 هزار نفر بیش از مردان است و برهمین اساس کارشناسان معتقدند هرچه سن ازدواج بالاتر رود تعداد دختران مجرد بیش از پسران می شود به همین دلیل جمعیت شناسان توصیه می کنند نباید اجازه دهیم سن ازدواج در دختران بالا رود تا مشکلی نیز برای ازدواج آنان بوجود نیاید.

یکی دیگر از عوامل طلاق را می توان در موضوع شبکه های اجتماعی دنبال کرد به طوری که اتلاف اوقات زوجین در شبکه های اجتماعی باعث ایجاد فاصله در بین آنها گشته و همچنین زوجین جهت پر کردن خلا عاطفی خود در منزل با رجوع به شبکه های اجتماعی و استفاده ناصحیح از این شبکه ها باعث آسیب جدی به تقدس نهاد خانواده می شوند.

در این رابطه حجت الاسلام وحید شاهی زاده از کارکنان دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: متاسفانه رتبی علمی کشور از مقام پانزدهم به هفدهم تنزل داشته است که این آمار بر اساس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام می باشد.

وی گقت اگر بخواهیم عوامل این تنزل رتبه را بررسی کنیم می توانیم مشاهده کنیم که سیاست زدگی برخی از مسئولان در محیط دانشگاه و وزارت علوم،عدم مطابقت محیط فرهنگی دانشگاه با فرهنگ اسلامی و ایرانی و مهم تر از آن آسیب های اجتماعی در محیط دانشگاه از اصلی ترین عوامل به شمار می روند

این کارشناس تصریح کرد: دقت نکردن مسئولان به علمی بودن محیط دانشگاه و پرداختن اذهان دانشجویان به مسائل حاشیه ای مثل شبکه های اجتماعی و اجرای برنامه هایی بدون محتوا و غیر تاثیر گذار و عدم توجه کافی به برنامه های فرهنگی و دینی در دانشگاه ها موجب بروز طلاق ، اعتیاد و مصرف سیگار در بین جوانان می شود.

وی گفت : برای فرار از این موضوعات علاوه بر تقویت فرهنگی و دینی دانشجویان و ایجاد باورهای درست در بین آنها جو حیا و عفاف و تبلیغ عملی و عمومی حیا و عفاف و حجاب را در جامعه گسترش دهیم تا شاهد مسائل اینچنینی در جاعه نشویم.


٠٨:٥٠ - سه شنبه ٣ آذر ١٣٩٤    /    عدد : ٤٦٧٩٨٧    /    تعداد نمایش : ٣٢٣٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

گزارش و گفتگو