اخبار > حجت الاسلام والمسلمین دکتر مدبر: سوره نور فریضه الهی است
 


  چاپ        ارسال به دوست

سلسله جلسات تفسیر قرآن کریم در ماه مبارک رمضان

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مدبر: سوره نور فریضه الهی است

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی اردبیل گفت: خواندن و عمل کردن به سوره نور فریضه الهی محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی اردبیل، حجت السلام ولمسلمین دکتر سیف اله مدبر بعد از نماز ظهر و عصر امروز در جلسه تفسیر قرآن که در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برگزار شد؛ اظهار کرد: فریضه از طرف خداوند برای بندگان واجب و الزامی می شود مانند نماز و روزه که برای انسان واجب شده است.

وی در تفسیر سوره نور افزود: سوره نور فریضه ای است برای انسان و این سوره حتما باید توسط ما خوانده شود و این سوره سبقه معرفتی و احکامی دارد.


رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی اردبیل تصریح کرد:  در قرآن کریم و روایات شریعت برای انسان مطرح می شود که سوره نور با همین شریعت شروع می شود که شریعت همان آگاهی و فهمیدن احکام است.

وی گفت: مرحله بعد شریعت تبدیل کردن این آگاهی ها به عمل است که و وقتی شریعت به مرحله عمل رسید موضوع طریقت پیش می آید.

حجت السلام ولمسلمین دکتر مدبر تاکید کرد: خداوند متعال در ماه رمضان در های رحمتش را به روی بندگانش باز می کند و شیاطین را در این ماه به زنجیر کشیده می شوند.

وی گفت: مرحله آخر مرحله حقیقت است که این موضوع مطلوب خداوند است که در آن به شکل نماز و روز اشاره نمی شود بلکه از سوی خداوند به رسیدن به کمال وحقیقت توسط انسان تاکید می شود.


١٤:٠٥ - شنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٥٣٨٧٦١    /    تعداد نمایش : ٣٣٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

گزارش و گفتگو