مشمولين
 

سردار ‘موسی کمالی’ روز سه شنبه در حاشیه عیادت از سرباز ‘وحید جمشیدی’ در بیمارستان هفت تیر شهرری افزود: همه سربازان وظیفه بیمه نیروهای مسلح هستند و از نظر درمانی مشکلی ندارند.

وی اظهار داشت: بدنبال حادثه ای که در جاده قم و اصفهان اتفاق افتاد،ستاد کل بدنبال افزایش میزان است .

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص حادثه ای که برای سرباز وظیفه در اتوبان قم رخ داد گفت: این ستاد اقدامات و پیگیریهای لازم برای درمان این فرد انجام داده و می دهد.

وی افزود:این آمادگی وجود دارد درصورت لزوم ادامه درمان این سرباز در بیمارستانهای نیروهای مسلح و یا هر بیمارستان دیگر پیگیری شود.

کمالی با اشاره به اصلاح قانون خدمت وظیفه عمومی گفت: این اصلاحیه در سال ۸۸ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و به دلیل بار مالی آن، منتظر کمک و مساعدت دولت هستیم.

وی افزود:اخیرا دولت به وزیر کشور دستور داد که با تشکیل تیمی موضوع را بررسی کند که دو هفته پیش جلسه ای با حضور معاون حقوقی و معاون امور مجلس رییس جمهور، وزیر کشور و نمایندگان نیروهای مسلح برگزار شد تا توافقات بین این تیم برای تصویب به دولت ارائه شود.

سرباز ‘وحید جمشیدی’ که در معاونت نیروی انسانی نیروی زمینی ارتش مشغول به خدمت بود شب نیمه شعبان (۲۶ تیر ماه) در حالی که با وسیله شخصی از اتوبان قم به تهران درحرکت بود در حدود ۵۰۰ متری بعد از عوارضی بامشاهده واژگونی یک دستگاه پراید به یاری سرنشینان آن می شتابد که خود دچار حادثه می شود.

این حادثه باعث شکسته شدن هر دو استخوان پای چپ، آسیب دیدگی مهره های گردن و نخاع می شود و هم اکنون نیز از ناحیه قلب دارای مشکلاتی است.

گزارش و گفتگو