اخبار > ارزش زندگی انسان به پویا بودن اندیشه ی اوست
 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مدبر:

ارزش زندگی انسان به پویا بودن اندیشه ی اوست

به گزارش روابط عمومی نهاد رهبری نشست مسئول نهاد رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی استان اردبیل با کارکنان خواهر دانشگاه در محل سالن عطامهر دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر مدبر با بیان حدیثی از حضرت علی (ع) که فرموده اند: نقد کننده ی کلام باشید، به اهمیت نقد کردن اشاره کرد و گفت: در این حدیث منظور از کلام همان تفکر است یعنی امیرالمومنین از انسان ها می خواهد نقد کننده تفکر همدیگر باشند زیرا نقد تفکر باعث پیشرفت در کارها وشکوفایی جوامع می شود.


مسئول نهاد رهبری اظهار کرد که: انسان راکد به مثابه ی انسان بی منطق است و کار انسان ها به گونه ای است که گاهی در شرایطی فلسفه ی عمل از بین رفته است اما همان عمل هنوز تکرار میشود و این به نوعی به عدم وجود نقد بر میگردد و همچنین زندگی واقعی انسان ها با پویا بودن اندیشه های وی ارزشمند می شود و طبق فرموده ی قرآن که می فرماید: ای پیامبر این مردگان حرف های تو را درک نمی کنند. این بدین معنی است که انسان بدون اندیشه به منزله انسان مرده است.

در ادامه جلسه دکتر مدبر از کارکنان خواهر دانشگاه خواست تا به بیان مشکلات حوزه کاری خود بپردازند تا این مشکلات در معرض نقد و نظر و پیگیری قرار گیرند.

یکی از کارکنان خواهر دانشگاه به عنوان نماینده اعضای جمع گفت: متاسفانه فضای کاری کارکنان خواهر رضایت بخش نیست زیرا فرصت ارتقای شغلی برای خواهران به دلایلی میسر نیست و همچنین امنیت شغلی مسئله ای است که برای این دسته از کارکنان به خوبی نهادینه نشده است.

دکتر مدبر در جمع بندی نهایی جلسه گفت: حفظ حجاب و عفاف در محیط کاری مانع پیشرفت نیست و هیچ کس نمی تواند به دلیل حجاب یک خانم او را از طی کردن مراحل پیشرفت منع کند و نیز مطالبات کارکنان خواهر دانشگاه باید به صورت جدی پیگیری شده و به سرانجام مطلوبی برسد.  

در پایان جلسه مراسم تجلیل و تقدیر از خانم غفاریان به مناسبت بازنشتگی برگزار شد.١٣:٣١ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٥٢٩٥    /    تعداد نمایش : ٧١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

گزارش و گفتگو